fbpx

Балсам за зајакнување на косата, Античка Кина

Шифра на продукт: 20147
Достапен на залиха
Откриваме уште една формула на прекрасни производи за коса базирани на единствениот зајакнат комплекс од легендарните источни билни екстракти. Прочитајте повеќе
Цена 732,00 ден
Додади го во кошничка

Негуваната кинеска коса од  секогаш  била препознатлива по нејзината сила, мекост и сјај. Ако сакате да имате таква коса, тогаш идеален балсам е рецептот од Античка Кина. Овој мелем ќе ви помогне да ја обновите вашата коса, да ја заштитите од првут или да помогнете да го отстраните.

Кинеската девојка и женската коса отсекогаш била пример за убавина.
Причината е вистинската грижа и природни компоненти, кои ги користат за нега.

Откриваме уште една формула на прекрасни производи за коса базирани
на единствениот зајакнат комплекс од легендарните источни билни екстракти.

Ако сакате вашата коса лесно да се чешла по миењето, да биде сјајна и свиленкаста,
не заборавајте го балсамот од ТианДе после секое користење на шампонот!

Античка Кина-кондиционерот од TianDe е гаранција за убавината на вашата коса и природна сила!
Кондиционерот ќе помогне да се подобри квалитетот и цврстината на вашата коса
благодарение на компонентите кои тој ги содржи.

Според една кинеска легенда, стариот мудрец кој имал сива коса успеал да ја врати
природната боја на коса благодарение на оваа компонента содржана во овој балсам.

Екстрактите од кинески билки помагаат за подобрување на микроциркулацијата на скалпот.
Вашата коса добива интензивно потхранување, а тоа го поттикнува нејзиниот раст.
Активната формула значително ги зајакнува корените на косата,
вашата коса изгледа здрава и свиленкаста.

Користете го балсамот во комбинција  со шампонот од истата серија.
Овие производи се надополнуваат едни со други во најголема мера
благодарение на редовната употреба.

Активни состојки:

Екстрактот од коренот фо ти - го спречува почетокот на белата коса

Екстрактот од корените на кинеските растенија - за подобрување
на микроциркулацијата на скалпот, косата се храни и расте брзо.

Ги зајакнува корените, ги прави здрави, а косата мека.

Насоки: Нанесете балсам по шампонот,по должината на косата.
По 5-6 минути и исплакнете.
Се препорачува балсамот да се користи по шампонот за коса од истата серија.

No Internet Connection