fbpx

Шампон за коса за слаба и кршлива коса

Шифра на продукт: 25106
Достапен на залиха
Овој шампон содржи змиски липиди кои се извор на алфа-линолеинска киселина. Алфа-линолеинската киселина претставува составен дел од косата. Липидите се клучен елемент за здравата коса. Липидниот слој слабее со растот на косата. Во областите каде што овој липиден слој е оштетен, се случува испарување на водата, што доведува до дехидратација на коренот на косата. Тие стануваат кршливи и акумулираат електричен полнеж. Косата станува послаба, склона кон заплеткување и тешка за оддржување. Липидите од змијата во овој шампон придонесуваат за обновување на овој природен заштитен слој. Прочитајте повеќе
Цена 839,00 ден
Додади го во кошничка

Овој шампон содржи змиски липиди кои се извор на алфа-линолеинска киселина. Алфа-линолеинската киселина претставува составен дел од косата. Липидите се клучен елемент за здравата коса. Липидниот слој слабее со растот на косата. Во областите каде што овој липиден слој е оштетен, се случува испарување на водата, што доведува до дехидратација на коренот на косата. Тие стануваат кршливи и акумулираат електричен полнеж. Косата станува послаба, склона кон заплеткување и тешка за оддржување. Липидите од змијата во овој шампон придонесуваат за обновување на овој природен заштитен слој.

 

Со секоја употреба ќе видите дека косата станува посилна, посјајна и потхранета, без потреба од маски за коса и кондиционери. Тоа е идеален шампон за оштетени, кршливи врвови.Погодна за секојдневна употреба.


Без парабен.

No Internet Connection