fbpx

Шампон “Мистерија на старото море”

Шифра на продукт: 25713
Достапен на залиха
Со овој шампон од колекцијата “My Family Care”, добивате одличен производ за миење и нега за целото семејство. Прочитајте повеќе
Цена 344,00 ден
Додади го во кошничка

Со овој шампон од колекцијата My Family Care, добивате одличен производ за миење и нега за целото семејство.

Шампонот содржи популарни состојки од длабочините на морињата и океаните:

- црвени алги, богати со масни киселини, протеини и витамини кои ја подобруваат состојбата на скалпот и ја зајакнуваат структурата на косата.

- минералното соединение бискофит, кое ја подобрува состојбата на косата и и дава мекост и сјај.

Дејство на шампонот:

- нежно ја чисти косата додека ја одржува својата хидролипидна бариера

- обезбедува долготрајна свежина

- ја подобрува состојбата на косата

Косата е помека и еластична. За максимален ефект, користете го шампонот заедно со кондиционерот Мистерија на старото море

ПРИМЕНА:Нанесете на влажна коса, масажа, а потоа исплакнете.

 

За дополнителни информации околу начинот на користење консултирајте се со ВАШИОТ професионален консултант.

No Internet Connection