fbpx

Шампон против побелување на косата, 420ml

Шифра на продукт: 21315
Достапен на залиха
Ако сакате да ја задржите природната боја, решението е инспирирано од моќната природна сила на билките и е создадено со љубов од TianDe - мастер шампон од серијата Master Herb. Прочитајте повеќе
Цена 1289,00 ден
Додади го во кошничка

Побелувањето на косата е голем кошмар за луѓето кои што сакаат да го задржат својот добар изглед.Сепак, не сите сакаат да ја обојат косата и на тој начин да се ослободат од проблемот за одреден период а притоа да ја оштетат. Ако сакате да ја задржите природната боја, најверојатно секој ден ќе се запрашувате како успешно да ја покриете белата коса.


Решението е инспирирано од моќната природна сила на билките и е создадено со љубов од TianDe - мастер шампон од серијата Master Herb. Производот го спречува појавувањето на сивата коса и го спречува губењето на пигментацијата. Го забрзува растот, ги зацврстува фоликулите на косата и дава виталност и сјај дури и на многу оштетената и слаба коса.


Заштитата на скалпот е стимулирана од активниот био-комплекс. Структурата на косата е зајакната и внатрешно и надворешно, што потпомага во растот и пенетрацијата на вредните хранливи материи и кислород. Редовната употреба го стимулира производството на пигментни клетки кои се грижат за враќањето на природната боја на косата. Шампонот не содржи средства за боење.

Активни состојки:
Екстрактот од билка ШоуВу.
Екстракт од женшен корен е неисцрпен резервоар на вредни микроелементи и витамини. Природен стимулант со изразени антиоксидантни својства.
Кинескиот лигистиум ги подобрува метаболички процеси и има силен антиинфламаторски ефект.
Екстрактот од коренот Ангелика спречува појавата на првут, ја одржува косата жива, еластична и хидрирана.
Масло од сусам спречува оштетување на косата.
Екстрактот од коренот „девел“ помага за брзо обновување на оштетена и дава извонреден сјај на косата.

За одлични резултати, добро е да го комбинирате со маската за коса Master Herb. 

Се препорачува за коса која не подлежи на фарбање.

No Internet Connection