fbpx

Кондиционер за коса, со екстракт од печурки за слаба, тенка и третирана коса

Шифра на продукт: 20136
Достапен на залиха
Заштитува од УВ зрачење, дава дополнителен волумен. Прочитајте повеќе
Цена 738,00 ден
Додади го во кошничка

Заштитува од УВ зрачење, дава дополнителен волумен. Ја храни косата, штити од опаѓање, го активира растот. Нејзиниот екстракт има уникатна особина за активирање на заштитните функции на косата, има антиоксидативни својства и ја забрзува синтезата на
колагенот. Ја враќа структурата на косата по фарбањето. Се препорачува да се користи како активен имуностимуланс со насочено дејство за зајакнување на косата и спречување на нејзината загуба. Се препорачува за слаба, тенка и третирана коса.


За сите видови на коса.


Употреба: Нанесете рамномерно на чиста и влажна коса и по 2-3 минути исплакнете темелно со вода.

No Internet Connection