fbpx

Крем балсам против опаѓање на коса Master Herb

Шифра на продукт: 21311
Достапен на залиха
Крем балсамот ги активира заштитните својства на скалпот, спречува опаѓање на косата. Стимулира раст на нова коса. Нанесете рамномерно на чиста и влажна коса. По 2-3 минути исплакнете темелно. За постигнување на максимален резултат се препорачува и шампонот Мастер херб против опаѓање на коса. Прочитајте повеќе
Цена 1126,00 ден
Додади го во кошничка

Косата ви опаѓа со секој изминат ден и веќе се обидовте со се, но не можете да се справите со опаѓањето?

Решението на проблемот е само едно и се вика Master Herb!

Крем балсамот ги активира заштитните својства на скалпот, спречува опаѓање на косата, стимулира раст на нова коса, која расте здрава, сјајна и полна со енергија. Крем балсамот се препорачува и за оштетена коса.

Активни состојки:
Екстракт од корен на женшен, екстракт од корен на Ангелика, екстракт од семе на црн ким.

Начин на употреба:

- Како балсам - се применува на влажна коса за неколку минути, масирајте и исплакнете.

- Како маска - нанесете на влажна коса 20 минути, а потоа исплакнете темелно.

За максимален ефект, се препорачува да се комбинира со шампон против опаѓање Master Herb.

No Internet Connection