fbpx

Спреј за коса со алое

Шифра на продукт: 20144
Достапен на залиха
Идеално обликување и нега на Вашата коса Прочитајте повеќе
Цена 824,00 ден
Додади го во кошничка

Алое спрејот за волумен и еластичност:

- ја враќа структурата на косата

- ја прави сјајна и мазна

- го олеснува чешлањето

Провитамин Б5

- ја омекнува косата

- Обезбедува флексибилност и еластичност

Идеално обликување и нега на Вашата коса

Алое -За прв пат алое се споменува во ракописите на античките Сумери
- информациите за неговите исклучителни својства се запишувале на глинени плочки.
Зачудувачката одржливост на ова растение: може да живее без вода околу 7 години
и продолжува да расте.
Се користи од античките времиња во медицината и козметологијата.
Поседува широк спектар на активности - отстранува иритација, навлажнува,
го стимулира имунитетот.

Алое е богат со минерали, витамини, микроелементи.
Ова растение содржи низа на аминокиселини, вклучувајќи незаменливи,
а исто така и биолошки активни супстанции, моно и поли-сахариди, етерични масла.

No Internet Connection