fbpx

Комплет шампон(220g.) и маска(100g.) со екстракт од женшен Против перут

Шифра на продукт: 20101
Достапен на залиха
Ја обновува оштетената коса, го отстранува првутот, ги храни и ги зајакнува корените на косата.Концентрираниот состав на шампонот ја подобрува структурата на косата, ја обновува, го стимулира нејзиниот раст и спречува првут. Прочитајте повеќе
Цена 995,00 ден
Додади го во кошничка

Ја обновува оштетената коса, го отстранува првутот, ги храни и ги зајакнува корените на косата.Концентрираниот состав на шампонот ја подобрува структурата на косата. Длабоко продира во фоликулите на косата, ги зајакнува корените на косата, тонизира, ја намалува активноста на лојните жлезди, ја обновува оштетената коса, го стимулира нејзиниот раст и спречува првут.

Својства на маската: маската содржи збир на компоненти кои спречуваат првут, ги заздравуваат корените на косата и ја подобруваат микроциркулацијата околу фоликулите на косата, обезбедувајќи им кислород. Со редовна употреба на сетот, вашата коса добива мек и здрав изглед. 
Состојки: Екстракт од жен шен, провитамин Б5, природни витамини и минерали.

Начин на употреба:

Шампон: Нанесете го потребното количество на влажна коса и масирајте 1-2 минути за да формирате пена, исплакнете со топла вода. повторете, ако е потребно. Избегнувајте контакт со очи.

Маска: Мала количина на маска се применува на косата веднаш по миењето, тријте 3 минути а после тоа измијте со вода.

No Internet Connection