fbpx

Маска за лице против брчки

Шифра на продукт: 56201
Достапен на залиха
Маската за лице против брчки - Тоа е одлично дуо од два производи кои ќе го променат вашето лице! Прочитајте повеќе
Цена 271,00 ден
Додади го во кошничка

Маската за лице против брчки - Тоа е одлично дуо од два производи кои ќе го променат вашето лице!
Направете два едноставни чекори на патот кон совршенството!

Чекор 1: маски-еликсир со витамин Б3.
- ја подмладува и ја зајакнува структурата на кожа
- ја омекнува кожата и дава еластичност

Чекор 2: крем, кој:
- го зголемува дејството на маската додека ја храни и заштитува кожата
- ја стимулира регенерацијата на кожата благодарение на нејзините природни киселини

ПРИМЕНА:
Чекор 1: нанесете ја маската  врз исчистената кожа 15-20 минути, а потоа отстранете ја и исплакнете го лицето со вода.

Чекор 2: нанесете ја крема на кожата веднаш или во рок од 10-12 часа по употребата на маската. Може да се користи 1-2 пати неделно.

No Internet Connection