fbpx

Пилинг за лице антиоксидантен PhytoCode

Шифра на продукт: 15205
Достапен на залиха
Phyto Code антиоксидантниот пилинг за лице е производ кој се користи 1-2 пати неделно. Ги отстранува мртвите клетки, ги чисти порите, го забрзува процесот на обновување на клетките. Активните состојки во производот ја штитат кожата од предвремено стареење. Прочитајте повеќе
Цена 683,00 ден
Додади го во кошничка

Phyto Code антиоксидантниот пилинг за лице е производ кој се користи 1-2 пати неделно.

Ги отстранува мртвите клетки, ги чисти порите, го забрзува процесот на обновување на клетките.

Активните состојки во производот ја штитат кожата од предвремено стареење.

Производите што ги применуваме по направениот пилинг - тоник-бустер, крем, маска за лице успешно се апсорбираат и дејствуваат ефективно на кожата.

Активни состојки:
Екстракт од кордицепс;
Екстракт од зелен чај

Начин на употреба:
Користете го производот 1-2 пати неделно. Се нанесува на сува кожа со нежни масажни движења. Измијте и нанесете крем. Препорачуваме да ги користите другите производи од Phyto Code.

No Internet Connection