fbpx

Тоник-бустер со муцин

Шифра на продукт: 14604
Достапен на залиха
Тоник - бустер е нешто помеѓу тоник и крем. Неговиот состав содржи висока концентрација на корисни состојки. Тој не само што ја завршува фазата на чистење, исто така е прв чекор во грижата за кожата. Прочитајте повеќе
Цена 1994,00 ден
Додади го во кошничка

Тоник - бустер е нешто помеѓу тоник и крем. Неговиот состав содржи висока концентрација на корисни состојки. Тој не само што ја завршува фазата на чистење, исто така е прв чекор во грижата за кожата.

Производот не содржи парабени и алкохол.

  • кожата е навлажнета, мазна и еластична;
  • воспоставува нормална Ph на кожата.

Активни состојки: секрет од полжави - фактор за обнова на кожата. Овој природен балсам, богат со алантоин, природни протеини, витамини, колаген, еластин е хипоалергичен, погоден за луѓе со чувствителна кожа. Покрај сè, секрет од полжави не е само ефикасно, но и безбедно козметичко средство.

Алантоин - е одговорен за регенерацијата на клетките, помага во процесот на отстранување на мртвите клетки на кожата.

Природен навлажнувачки фактор NMF - кои се содржат во природниот хидратантен фактор на кожата се нејзина природна заштита од загуба на влага;

Витамин E (Tocopherol) - "витамин на младоста" за кожата - помага да изгледа помлада, храни, навлажнува, регенерира и го зајакнува заштитниот слој на епидермисот; ја прави кожата отпорна на UV зраците;

Апликација: Тоникот треба да се нанесува врз кожата веднаш по миењето.

No Internet Connection