fbpx

Тоник за лице од серијата „Плацента“ 100 мл

Шифра на продукт: 10308
Достапен на залиха
Тоникот за лице овча плацента, не содржи алкохол и парабени, а тоа значи дека има деликатно и ефикасно дејство на кожата. Производот нежно и темелно ги отстранува остатоците од средства за чистење лице, честички на шминка и вишок секреција на лојните жлезди од површината на кожата.Беспрекорно чисто лице. Прочитајте повеќе
Цена 646,00 ден
Додади го во кошничка

Тоникот за лице овча плацента, не содржи алкохол и парабени, а тоа значи дека има деликатно и ефикасно дејство на кожата. Производот нежно и темелно ги отстранува остатоците од средства за чистење лице, честички на шминка и вишок секреција на лојните жлезди од површината на кожата.Беспрекорно чисто лице.

Поради активниот состав, тоникот ја заситува кожата со влажност, одржува здрав рН-баланс, го забрзува процесот на регенерација на клетките,го продолжува дејството на следните производи за нега.

ПРИМЕНА: Нанесете го тоник на лицето и на вратот наутро / навечер со помош на памукче.

За дополнителни информации консултирајте се со Вашиот професионален консултант.

No Internet Connection