fbpx

Хидратантен крем за лице

Шифра на продукт: 10304
Достапен на залиха
Длабоко продира во клетките на кожата ја навлажнува и ја храни; штити од УВ зраци. Прочитајте повеќе
Цена 618,00 ден
Додади го во кошничка

Длабоко продира во клетките на кожата ја навлажнува и ја храни; штити од УВ зраци.


Ја враќа витална енергија и еластичност на кожата.
Го спречува стареењето на кожата и појавата на брчки. Ефикасно за суви и комбинирани типови на кожа.

Навлажнувачки крем за лице од плацентата ја заситува кожата со влага додека ја храни и го стимулира нејзиното обновување благодарение на неговата содржина на екстракт од плацента.

• содржи витамин А, сулфур, цинк и бакар кои формираат комплекс што ја стимулира природната синтеза на протеин колаген, колаген и еластин, давајќи и еластичност на кожата, подобрување на структурата и површината на кожата и измазнување на брчките поврзани со возраста;
• содржи голема концентрација на масни киселини кои се природни роднини на кожата (линолеични и олеински киселини), го попречуваат губењето на влажноста.
• содржи витамин Е во најактивна алфа-токоферол форма. Поради оваа причина, има силен антиоксиданс ефект, ја штити кожата од штетните ефекти на слободните радикали.

Резултат:
• Го нормализира водниот -липиден баланс на кожата и подобрување на епидермалните заштитни својства.
• Омекнува и ја храни кожата, заштитувајќи ја од сушење.
• Активира процеси на регенерација, со што се промовира подмладување на кожата.

Начин на употреба:
Нанесете го кремот на свежо исчистеното лице и вратот со внимателни кружни движења, избегнувајќи ја областа околу очите.


Погодно за сите типови кожа.


Кожата зрачи со виталност!


За дополнителни информации консултирајте се со Вашиот професионален консултант.

No Internet Connection