fbpx

Хидрогелова маска за очните капаци, 2 парчиња.

Шифра на продукт: 50114
Достапен на залиха
Што се Хидрогелови маски? Ова е неверојатен изум кој комбинира неколку важни својства: крем, маска, тематски примена, брз ефект. Тие се дизајнирани за изразена нега на кожата околу очите. Прочитајте повеќе
Цена 320,00 ден
Додади го во кошничка

Што се Хидрогелови маски?
Ова е неверојатен изум кој комбинира неколку важни својства: крем, маска, тематски примена, брз ефект. Тие се дизајнирани за изразена нега на кожата околу очите. Тие се украсени парчиња хидрогел (концентриран желе кој содржи многу хранливи материи) кои се ставаат под очите 15 минути.
Користете ги хидрогеловите лепенки веднаш по утринското четкање - по 15 минути ќе го забележите резултатот. Поради нивната посебна структура, цврсто се држат на долните очни капаци.

Користете ги не само наутро туку во секое време од денот, како итна алатка за убавина пред важен состанок или забава и никој нема да знае дека претходно сте поминале непроспиени ноќи!

Хидрогел лепенките за очи-Пептид микс овозможуваат:
- намалување и корекција на мимичните брчки
- зајакнување на структурата на кожата, зголемување на нејзината еластичност и цврстина
- нега на кожата придружена со продуктивна еластичност
Вклучените последни генерации на пептиди не работат на брчките, туку на причините за појава на проблемот. Во телото, пептидите се "носители на информации". Тие носат биолошки информации од една ќелија до друга, за да може сè во телото може правилно да функционира. Пептидите предизвикуваат клетките на кожата да ги извршуваат своите функции 100% како кај младите. Како резултат на тоа, брчките се мазни и кожата добива совршен сјај.

Хидрогелови лепенки за очен капак Пептидната смеса содржи најмодерни и најефективни компоненти за вашата убавина:

Matrixyl 3000 пептид нано комплекс - обезбедува регенерација на кожата на клеточно ниво. Анти-навремено средство. Матрицата е составена од специфични компоненти - матрици, кои, по примена на кожата, се насочуваат директно до целта и ги активираат процесите на регенерација на клетките. Матриците се молекули на специфичен тип, кои можат да влијаат на гените, предизвикувајќи нивно закрепнување. Ова е идеална компонента за враќање на слаба кожа.
Уредот е ефикасен против сите брчки .
Хидролизиран колаген - ја враќа цврстината и еластичноста на кожата, спречува губење на влага Пченкарен глутен и амино киселини – активно учество во изградба на колаген Алантоин - има регенеративен ефект, омекнува и ја смирува кожата

Начин на употреба
Прицврстете ги лепенките на чистата кожа под очите. Отстранете ги по 15-20 минути. Потребно е да се користи веднаш по отворањето на пакувањето. Уживајте во тесна и еластична кожа без видливи промени во староста.

No Internet Connection