fbpx

Black Diamond Charcoal маска за лице

Шифра на продукт: 54107
Достапен на залиха
Дали вашата кожа често сјае? Дали вашите пори се зголемени а црните точки ваши чести гости? Овие симптоми значат масна кожа. Чистење е многу важно за вас! Масна кожа бара редовно и внимателно чистење.Благодарение на активните компоненти, кожата нежно и длабоко ја чисти. Прочитајте повеќе
Цена 191,00 ден
Додади го во кошничка

Нежно чистење на кожата.

Дали вашата кожа често сјае? Дали вашите пори се зголемени а црните точки ваши чести гости? Овие симптоми значат масна кожа. Чистење е многу важно за вас! Масна кожа бара редовно и внимателно чистење.Благодарение на активните компоненти, кожата нежно и длабоко ја чисти.

Главната компонента за чистење на маската е бамбус јаглен. Тој помага да "извлече" нечистотија и токсини од кожата, како резултат на тоа лицето изгледа чисто и освежено. Јагленот кој работи како ексфолирачки агент ги отстранува мртвите честички на кожата, со што вашата кожа е помека, нежна и свежа.

Јагленот и другите активни супстанции како дел од комплексот ја заситуваат кожата со здрави супстанции и минерали, што ја прави повеќе навлажнета, поцврста, освежува, намалувајќи ги зголемените пори.

ПРИМЕНА: Нанесете ја ткаенината од маската на исчистеното лице од врвот надолу, постепено одвојувајќи го бисерниот филм. Отстранете ја маската за 15-20 минути, исплакнете го лицето со вода.

No Internet Connection