fbpx

Антицелулитен гел без парабени

Шифра на продукт: 30256
Достапен на залиха
Целулит - кошмарот на секоја жена! Стрес, лоша исхрана, хормонски проблеми, брзо темпо на живот - сè влијае на телото негативно. Антицелулитниот гел - е уникатен комплекс со моќен ефект врз целулитот. Продира веднаш и овозможува чувство на мазна и рамна кожа. Врвен производ за сите видови целулит – водени, фибринозни и мешани. Тој дава ефект на значително послаба и поелегантна силуета, го стимулира распаѓањето на масните клетки и ги забрзува липолитичките процеси. Гелот има ефект на ладење и создава многу удобно чувство за време и по апликација. Прочитајте повеќе
Цена 1052,00 ден
Додади го во кошничка

Целулит - кошмарот на секоја жена! Стрес, лоша исхрана, хормонски проблеми, брзо темпо на живот - сè влијае на телото негативно.
Антицелулитниот гел - е уникатен комплекс со моќен ефект врз целулитот. Продира веднаш и овозможува чувство на мазна и рамна кожа. Врвен производ за сите видови целулит – водени, фибринозни и мешани. Тој дава ефект на значително послаба и поелегантна  силуета, го стимулира распаѓањето на масните клетки и ги забрзува липолитичките процеси.
Гелот има ефект на ладење и создава многу удобно чувство за време и по апликација.

За само 21 ден, целулитот ќе биде само лоша меморија, а вашата насмевка и самодоверба ќе бидат многу пати поголеми!

Активни состојки:

- Природен кофеин комплекс - природен коктел од четири од најбогатите природни извори на кофеин-конгонско кафе, зелен чај, гуарана.

- Кафето ја игра улогата на чистење, што ја прави кожата мазна и мека.

- Кофеинот го топи масното ткиво и помага правилно да ги апсорбира другите состојки.

- Ги намалува стриите, ја прави кожата поотпорна и буквално исчезнуваат.

- Органски сулфур - минерал за здравје и убавина, ги гради клеточните мембрани. Недостатокот од органски сулфур предизвикува губење на еластичноста на кожата и формирање на брчки.

- Лимонско есенцијално масло (лимон и портокал) - го отстранува вишокот на течност од телото,ги прочистува клетките од токсини и во голема мера го забрзува метаболизмот, Ментол -компонента за ладење

Начин на апликација:
Антицелулитниот гел се применува 1-2 пати на ден на проблематичните области.

Продирањето на активните супстанции на гелот ќе се зголеми ако кожата е претходно исчистена од кератинските акумулации. За оваа цел можете да го користите слим гелот, а за поголем ефект користете сол со екстракт од ѓумбир

No Internet Connection