fbpx

Крема за раце - Нежен Еделвеис, 75мл

Шифра на продукт: 40115
Достапен на залиха
Грижата и вниманието кон рацете се особено важни во текот на зимата. Склоноста на кожата кон напукнување и сувост може да се надмине со внимателната грижа на Еделвеис кремата. Новата крема за раце длабоко ја храни и ја обновува кожата на рацете. Ја поддржува младоста на кожата во комбинација со нежна масажа давајќи и нежност и мекост. Прочитајте повеќе
Цена 252,00 ден
Додади го во кошничка

Грижата и вниманието кон рацете се особено важни во текот на зимата. Склоноста на кожата кон напукнување и сувост може да се надмине со внимателната грижа на Еделвеис кремата. Новата крема за раце длабоко ја храни и ја обновува кожата на рацете. Ја поддржува младоста на кожата во комбинација со нежна масажа давајќи и нежност и мекост.

Во составот на кремот има луксузни компоненти како што се:

- екстракт од алпски еделвеис кој нежно ги штити рацете од надворешни влијанија и ги омекнува;
- бадемово масло, богат извор на витамин Е и масни киселини;
- молекули NMF (природен, навлажнувачки фактор на кожата), кои ја задржуваат влагата во клетките на кожата;
- ланолин - природна маст, која ја враќа еластичноста и мекоста на кожата, задржувајќи ја влагата во неа;
- млечна киселина, која ја прави спокојна и свежа.

No Internet Connection