fbpx

Крем за бричење

Шифра на продукт: 10127
Достапен на залиха
Козметичките производи за мажи на TianDe се создадени по темелно и специјално изготвени студии за да одговараат совршено на структурата на машката кожа и да одговораат на барањата дури и на каприциозните господа. Редовното и досадно бричење отсега ќе стане полесно и пријатно како детска игра благодарение на овој револуционерен крем.Создава голема пена, не дразни и се прилагодува на секој тип кожа. Омекнува, храни и снабдува со свежина и пријатен мирис. Прочитајте повеќе
Цена 865,00 ден
Додади го во кошничка

Козметичките производи за мажи на TianDe се создадени по темелно и специјално изготвени студии за да одговараат совршено на структурата на машката кожа и да одговораат на барањата дури и на каприциозните господа.

Редовното и досадно бричење отсега ќе стане полесно и пријатно како детска игра благодарение на  овој револуционерен крем.Создава голема пена, не дразни и се прилагодува на секој тип кожа.
Омекнува, храни и снабдува со свежина и пријатен мирис.

Активни состојки:
Екстрактот од листови на каланхое има антибактериско дејство, помага за запирање на крв во случај да се исечете.
Штити од воспаленија и ја одржува кожата еластична.

Маслото од нане ублажува иритации и остава долготрајно свежо чувство после бричење.
Природни масни киселини: стеаринска и миристова кои се грижат за заштитата на кожата и овозможуваат непречено влечење на сечилото.

Насоки за употреба:
Мала количина од кремот се нанесува на влажна кожа. За одлични резултати користете во комбинација со  балсам за после бричење.

За дополнителни информации консултирајте се со Вашиот професионален консултант.

No Internet Connection