fbpx

Крем за нозе со рузмарин и прополис 30 гр.

Шифра на продукт: 41372
Достапен на залиха
Кремот ефикасно ја навлажнува, храни и омекнува кожата на стапалата, го спречува згрутчувањето на кожата и обезбедува целосна нега од прстите до колената. Прочитајте повеќе
Цена 117,00 ден
Додади го во кошничка

Кремот ефикасно ја навлажнува, храни и омекнува кожата на стапалата, го спречува згрутчувањето на кожата и обезбедува целосна нега од прстите до колената.

 

Не само што кремот ја храни кожата со хранливи материи, туку помага и да се елиминираат вишокот токсини! На површината на нашата кожа има повеќе од 250.000 потни жлезди, од кои излегуваат токсини растворливи во вода. Eкстрактот од рузмарин и прополис има детоксикаторски ефект.

Кремот за нега на нозе со рузмарин и прополис брзо ќе го ослободи заморот од нозете, а посебно ќе го ценат дамите кои се љубители на чевли со високи потпетици.

Активни состојки:

    -Екстракт од рузмарин,

    -Екстракт од прополис

    -Маслиново масло

   - Маслото од пеперминт

 Лесната текстура му овозможува на производот брзо да се апсорбира без да остави мрсно и лепливо чувство на кожата.

Едно пакување од 30 грама е доволно за околу 30 употреби, т.е. за еден месец дневна употреба.

Нема вештачки вкусови - кремот има природен мирис на нане.

 

Упатства за употреба: Нанесете на исчистена кожа.

За дополнителни информации околу начинот на користење консултирајте се со ВАШИОТ професионален консултант.

No Internet Connection