fbpx

Крем стимулатор за совршени бедра

Шифра на продукт: 35412
Достапен на залиха
Целулитот е најголемиот непријател за секоја дама која сака да има совршен изглед . Тоа е особено непријатно кога треба да го облечете вашиот омилен костим за капење или фустан, но знаете дека вашите колкови и задник се далеку од совршени. За да го отстраните целулитот и вашите нозе да бидат во одлична форма, пробајте го стимулирачкиот крем за совршени бутови. Концентрирана формула за шок третман на досадната кожа од портокал! Прочитајте повеќе
Цена 756,00 ден
Додади го во кошничка

Целулитот е најголемиот  непријател за секоја дама која сака да има совршен изглед . Тоа е особено непријатно кога треба да  го облечете  вашиот омилен костим за капење или  фустан, но знаете дека вашите колкови и задник се далеку од совршени. За да го отстраните целулитот и вашите нозе да бидат во одлична форма, пробајте го стимулирачкиот крем за совршени бутови. Концентрирана формула за шок третман на досадната кожа од портокал!

Ефектот на кремот врз телото е сличен на термоактивна масажа која ги решава проблемите на бутовите.Кожата конечно ќе се здобие со еластичност за која секогаш сте сонувале!  Спречете појава на стрии  и кожата да се опушта и виси. Екстрактот од fuscus (кафеави алги) ја зајакнува кожата, го отстранува вишокот на течност и помага да се ослободи од вишокот килограми.-Екстрактот од  костен содржи гликозиди, сапонини, танини и многу други корисни состојки кои секојдневно го подобруваат изгледот и состојбата на кожата. Исто така ги зајакнува ѕидовите на крвните садови и помага во борбата со проширените вени.

Есенцијалното масло од портокал ги отстранува токсините од телото. Ги нормализира метаболичките процеси и тонизира.-Екстрактот од црвен пипер ја стимулира циркулацијата на крвта, ја ублажува болката и го олеснува стресот, тоа помага да се намалат маснотиите. Загрева и има антибактериско дејство.

Ментолот помага во циркулацијата на лимфа, лади, освежува и "повлекува" замор од телото.

No Internet Connection