fbpx

Пирорден сапун за раце од Лаванда

Шифра на продукт: 140103
Достапен на залиха
Природен рачно изработен глицерински сапун од Лаванда. Има смирувачки ефект, ја олеснува несоницата и ја стимулира менталната активност. Овој природен сапун нежно ја чисти и смирува кожата. Во својот состав содржи комплекс од маслиново и кокосово масло.Збогатен со природни витамини и минерали содржани во растителните масла и екстракти. Погоден за сите видови на кожа. Прочитајте повеќе
Цена 288,00 ден
Додади го во кошничка

Природен рачно изработен глицерински сапун од Лаванда. Има смирувачки ефект, ја олеснува несоницата и ја стимулира менталната активност.

Овој природен сапун нежно ја чисти и смирува кожата. Во својот состав содржи комплекс од маслиново и кокосово масло.Збогатен со природни витамини и минерали содржани во растителните масла и екстракти. Погоден за сите видови на кожа.

Мекото чистење на сапунот го прави идеално средство за отстранување на шминка, а неговото антибактериско и антисептиско својство обезбедуваат одлична заштита против негативното влијание на животната средина.

Активни состојки (маслиново и кокосково масло)

Маслиново масло - има формула идеална за растителни масла. Тоа содржи комплекс од витамини, вклучувајќи ги A, D, E. Маслиновото масло е едно од најдобрите средства за чистење на кожата,не оксидира врз кожата, ја омекнува,ја задржува влажноста и има дезинфекциски ефект. Кокосово масло - има регенеративен, смирувачки, навлажнувачки и омекнувачки ефект. Кокосовото масло ги отстранува иритациите и ја прави кожата еластична, обликува заштитен слој на нејзината површина, при што не ги запушува порите, ја прави мека и нежна.

No Internet Connection