fbpx

Сол за тело од морски алги

Шифра на продукт: 32613
Достапен на залиха
Морската сол има подмладувачки и заживувачки ефект врз вашата кожа, ги зајакнува метаболните процеси и ја збогатува кожата со микро-и макроелементи, а ја зголемува еластичноста. Екстрактот од алги е богат извор на минерали кои ја поттикнуваат циркулацијата на крвта, обезбедуваат хидратација, ја зајакнуваат кожата правејќи ја посилна. Прочитајте повеќе
Цена 172,00 ден
Додади го во кошничка

Морската сол има подмладувачки и заживувачки ефект врз вашата кожа, ги зајакнува метаболните процеси и ја збогатува кожата со микро-и макроелементи, а ја зголемува еластичноста. Екстрактот од алги е богат извор на минерали кои ја поттикнуваат циркулацијата на крвта, обезбедуваат хидратација, ја зајакнуваат кожата правејќи ја посилна.

 

Начин на употреба: Нанесете мала количина на сол на влажна кожа со нежни кружни движења. По апликација исплакнете со вода.

No Internet Connection