fbpx

Универзален пилинг од Краставица

Шифра на продукт: 30248
Достапен на залиха
Пилингот за нега на тело е исклучително корисен и е исклучително пријатен за нега на кожата. Ги отстранува мртвите клетки и токсините акумулирани во нив, додека го подготвуваат дермисот за поцелосна перцепција на козметиката што ќе ја примените на крајот. Прочитајте повеќе
Цена 629,00 ден
Додади го во кошничка

Пилингот за нега на тело е исклучително корисен и е исклучително пријатен за нега на кожата. Ги отстранува мртвите клетки и токсините акумулирани во нив, додека го подготвуваат дермисот за поцелосна перцепција на козметиката што ќе ја примените на крајот.

Универзалниот пилинг "Краставица" е вреден подарок што можете да и го подарите на вашата кожа. Ненаметлива арома која ќе ги разбуди вашите сетила и ќе предизвика експлозија на свежина во вашето тело. Производот се грижи за чистотата на порите, ги отстранува вишокот маснотии, прашина и козметика и ги затегнува. Не ја повредува или нагласува кожата, напротив - ја третира нежно .

По процедурата за лупење, кожата станува мека и освежена. Чувство што може да се спореди само со скапа и долготрајна СПА процедура. Вие помагате на вашето тело да дише слободно, да ја навлажнува и да ја заштити вашата кожа од стареење.

Редовната употреба на производот ги олеснува фините брчки и значително ги намалува длабоките брчки. Активните состојки ја избледуваат кожата .

Активни состојки:

Екстрактот од краставица кој помага за правилна хидратација и затегнатост на кожата. Активно се бори со црните точки и делува смирувачки.

Колаген амино киселините помагаат кожата да биде поцврста и мазна. Благодарение на нив, клетките се обновуваат непрекинато.

Начин на употреба:

Нанесете мала количина пилинг на исчистено лице или тело со избегнување на површината околу очите и масирајте  1-2 минути. Потоа се мие со млака вода. По пилингот не се препорачува изложување на сонце.

No Internet Connection