fbpx

Сол за тело од Зелен чај

Шифра на продукт: 32614
Достапен на залиха
Морска сол (натриум хлорид) - сол извлечена од морето на природен начин (со испарување на вода под влијание на сонцето). Во хемискиот состав на морската сол се содржат голем број на важни минерали потребни за телото: калиум, натриум, калциум, магнезиум, железо, бром, јод, хлор, манган, цинк, железо, селен, бакар, силициум и др. Прочитајте повеќе
Цена 172,00 ден
Додади го во кошничка

Ја храни кожата давајќи и еластичност, ги отстранува токсините и ги уништува. 

Морска сол (натриум хлорид) - сол извлечена од морето на природен начин (со испарување на вода под влијание на сонцето). Во хемискиот состав на морската сол се содржат голем број на важни минерали потребни за телото: калиум, натриум, калциум, магнезиум, железо, бром, јод, хлор, манган, цинк, железо, селен, бакар, силициум и др. Кристалите обезбедуваат одличен пилинг и ефект на масажа.Козметиката од морска сол обезбедува чистење на порите, кожата станува мазна и свиленкаста. Морската сол има регенеративно и стимулирачко дејство за кожата, го стимулира метаболизмот, ја збогатува кожата со микро и макроелементи, ја подобрува еластичноста.

Екстрактот од зелен чај и дава еластичност и заштита на кожата.

Начин на употреба:
Нанесете мала количина сол на влажна кожа со меки кружни движења. Времетраењето на постапката не е ограничено. Потоа исплакнете.

No Internet Connection