fbpx

Сол за тело со морски алги,150 гр

Шифра на продукт: 32618
Достапен на залиха
Содржи фукоидан и алгинска киселина. Алгите одржуваат влага при ниска плима. Поради овие својства, алгите ја задржуваат влагата на кожата. Фукоиданот ги стимулира регенеративните процеси, ја подобрува и одржува еластичноста и ги отстранува токсините. Прочитајте повеќе
Цена 484,00 ден
Додади го во кошничка

Содржи фукоидан и алгинска киселина. Алгите  одржуваат влага при ниска плима. Поради овие својства, алгите ја задржуваат влагата на кожата. Фукоиданот ги стимулира регенеративните процеси, ја подобрува и одржува еластичноста и ги отстранува токсините.

Алгинска киселина - ја навлажнува, ја обновува и ја храни кожата.

- Ефикасно ја чисти и ексфолира

- ја зголемува еластичноста

- Навлажнува, омекнува и  храни

- одржува хидробаланс

No Internet Connection